کد خبر: ۲۹۰۷۹۹5101
لینک کوتاه:
سیاست

در انتخابات شورا و ریاست جمهوری شرکت نمی‌کنم

رئیس شورای شهر تهران گفت: در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری شرکت نمی‌کنم.

محسن هاشمی در حاشیه دویست و چهل و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز شورایاران منطقه ده به صحن شورا آمدند و اعضا نظرات خود را درباره مشکلات منطقه گفتند، بعد از آن وارد دستور شدیم و آقای سالاری نطق مهمی درباره عدم تمرکز در تصمیم‌گیری در شهرداری داشتند که خیلی مهم است و باید به آن پرداخته شود، چرا که می‌تواند برای شهرداری مفید باشد.

او ادامه داد: بعد از آن به دستور جلسه ورود کردیم و لایحه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.تعدادی از اعضا با توجه به اینکه متن لایحه دقیق و محکم نبود،‌ درخواست کردند به کمیسیون‌ها برگشت داده شود و دقیق‌تر شود تا تکلیف لایحه گردشگری در طرح تفصیلی روشن‌تر دیده شود و در نهایت برگشت به کمیسیون رای آورد.

هاشمی با اشاره به لایحه دو فوریتی شهرداری تهران گفت: برای اینکه بتواند طلب‌های خود را وصول کند،‌ گاهی به ارائه تخفیف اقدام می کند و اینگونه مودیان را تشویق می‌کند که زودتر پول خود را پرداخت کنند. این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و رد شد چرا که معتقد بودند تخفیف‌ها قبلا داده شده و با توجه به تورم موجود در جامعه این موضوع مطرح شد که لازم نیست تخفیف دهیم و اثرگذار نخواهد بود و در نهایت طرح شهرداری رد و اعضا لازم ندیدند که شهرداری مجددا تخفیف بدهد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: لایحه افزایش نرخ حمل‌و‌نقل نیز پس از بحث در کمیسیون‌ها مطرح شد و به این نتیجه رسیدیم که این افزایش قیمت خیلی مشکلی را حل نمی‌کند چرا که این افزایش با نیاز مالی که داریم تطابق چندانی ندارد و شاید تنها ۲۵ درصد از مشکلات حمل‌و‌نقل را حل کند. بهتر است شهرداری تلاش کند تا این پول را از محل مصوبات ستاد ملی کرونا تامین کند و از شهرداری خواستیم جدی‌تر پیگیر این مساله از سوی دولت باشند و حتی به شوخی گفتیم جلوی ریاست جمهوری لحاف و تشک بندازند و این پول را دریافت کنند.

او در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد شهرداری در این مساله موفق نیست و باید شهرداری را ملزم کنید، گفت: این دفعه اول نیست که شهرداری ملزم شده و فکر می‌کنم مقداری تعارف دارند و باید محکم‌تر برخورد کنند و مقامات را ببیند و به این سادگی و تنها با حرف زدن و نامه‌نگاری فایده ندارد.

هاشمی افزود: همیشه این موضوع بوده و هر وقت می‌خواستیم بودجه‌ها را بگیریم استنکاف می‌شده و دائم یکی از حرف‌های ما این بوده و برای اینکه بودجه محقق شود نمایندگان مجلس و مقامات بالا را می‌دیدیدم و نامه‌نگاری می‌کردیم و فشار می‌‌آوردیم تا بودجه مان محقق شود.

او در پاسخ به سوالی درباره انتشار لیست املاک در اختیار غیرشهرداری تهران گفت: لیست منتشر شده را ندیدم و نمی‌توانم نظری بدهم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه درست است که در انتخابات شورای شهر شرکت نمی‌کنید، گفت: بله گفتم شرکت نمی‌کنم، در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت نمی‌کنم.

منبع: ایلنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا